Fethiye- Ölüdeniz 12 Adalar Tekne Turu-Tekne Turu Fiyatları

12 Adalar Tekne Turu

Muğla / Fethiye / Fethiye Merkez Adres: Fethiye Limanı

Aktivite Süresi: 10.00 - 18.00 saatleri arası

Ücretsiz İptal Süresi: 48

Fethiye’nin En İyi Koyları arasında yer alan  "12 Adalar Tekne Turu"  Fethiye Göcek Tekne Turlarınında ziyaret ettiği cennet koylara doğru bir yolculuğa çıkarıyor sizleri. Hem karadan ulaşımı olmayan masmavi koyları keşfedeceğiniz, hem de tüm gün berrak sularda yüzerek tatilinizi neşelendireceğiniz bir imkan sunuyor.

ROTA

1- Yassıca Adalar

Yassıcalar adı verilen irili ufaklı bir çok adacıktan oluşan, ayrı ayrı isimleri olmayan bir çok adayı aynı anda ziyaret edeceğimiz ilk durağımız burası. Ada üzerinde hiç bir tesis bulunmayan, en büyük olanın kumsal burnunda küçük bir havuzcuk barındıran, adalar arası en uzak mesafenin 12 metre olduğu bu adalar serimizde 30 dakika süre ile yüzme becerisine sahipseniz, adaların tamamını gezebilir, adalar arası yüzme macerasını da güvenle deneyimleyebilirsiniz.

2- Tersane Adası

Göcek körfezinde yer alan adaların en büyüğü olan Tersane Adası 2. durak noktamız. Tarihi ve kültürel gezilerden hoşlanan misafirlerimizin en seveceği konumlardan birisi. Mübadele dönemi sonrasında boşaltılan eski Rum evlerinin ve yerleşim yerinin kalıntılarını gezebileceğiniz, Adanın adını aldığı bir tersane ve gözetleme kulesinin kalıntısını ziyaret edebileceğiniz, Denizcilerin yaz ve kış koyları adını verdikleri masmavi iki koyda yüzerek tarihin izinde bir yolculuğa çıkabileceğiniz durak noktamız burası. Mavi yolculuk ve Özel Tekne Turlarınında en uğrak noktalarından birisi.

3- Kızıl Ada

Kızılada, antik adıyla Lagusa ya da Lagousa olarak bilinen, masmavi koyları, ada altında yer alan gizemli mağaraları, 2007'de deniz ürünleri restoranına çevrilmiş olan 19. yüzyıldan kalma bir deniz fenerine ve 2008'de açılmış dokuz odalı bir hostele ev sahipliği yapmaktadır ve tekne turlarının sık sık uğradığı bir konumdur.

Gün batımı sırasında adaya vuran güneş ışınlarının taşı ve toprağı kırmızıya çevirmesi sebebiyle Kızılada dendiği iddia edilmektedir. Adanın doğu kıyısı yüzmeye ve demirlemeye elverişli bir kumsala sahiptir.

4- Tavşan Adası

Kuşbakışı görünümünün tavşanı andırması sebebi ile tavşan adası adını alan sırada ki durak noktamız burası. Adaya çıkıp yürüyebileceğiniz, suyu oldukça derin ve berrak olan koyumuzda kısa bir yüzme molası veriyoruz. 

5- Akvaryum Koyu
Mavinin elli tonunu göreceğiniz, yeşil ile mavinin buluştuğu yerde yüzeceğiniz mükemmel bir koy. Dalış yapanların uğrak noktalarından biri olan koyumuzda kısa bir yüzme molasının ardından, bu mükemmel adayı geride bırakıp Ölüdeniz'e geri dönüyoruz.  

 

Fethiye Ölüdeniz 12 Adalar Tekne Turu 

Eşsiz doğal güzellikleri ve berrak sularıyla ünlü olan Fethiye, 12 Adalar tekne turuyla keşfedilmeyi bekleyen bir cennet gibidir. Fethiye Ölüdeniz’den hareket eden 12 Adalar Turu’nda; Kızılada, Yassı Ada, Akvaryum Koyu, Göcek ve Tavşan Adası gibi adaları kapsar. Her bir adada benzersiz bir deneyim yaşayabilir, doğanın ve denizin keyfini çıkarabilirsiniz. Eğer siz de unutulmaz bir tatil arıyorsanız, Fethiye 12 Adalar tekne turu tam size göre

  • Fethiye Ölüdeniz 12 Adalar Tekne Turu 1: Kızılada: Huzur ve Doğa 

Fethiye 12 Adalar turunun başlangıç noktalarından biri olan Kızılada, muhteşem doğası ve sakin atmosferiyle öne çıkar. Turunuzun ilk durağı olarak, adanın muhteşem plajlarında güneşlenip yüzme molası verebilirsiniz. Ayrıca, adanın doğal güzelliklerini keşfetmek için yürüyüş yapabilir veya piknik yapabilirsiniz.

  • Fethiye Ölüdeniz 12 Adalar Tekne Turu 2: Yassı Ada: Sakin Bir Kaçamak

Fethiye 12 Adalar turunun en güzel adalarından biri olan Yassı Ada, berrak suları ve muhteşem koylarıyla ziyaretçilerini büyüler. Burada yüzme molası vermek, güneşin keyfini çıkarmak veya kıyı şeridinde yürüyüş yapmak için mükemmel bir yerdir. Ayrıca, adanın huzurlu atmosferinde dinlenmek ve doğanın tadını çıkarmak için ideal bir noktadır.

  • Fethiye Ölüdeniz 12 Adalar Tekne Turu 3: Akvaryum Koyu: Şnorkelle Keşif

Fethiye 12 Adalar turunun en unutulmaz noktalarından biri olan Akvaryum Koyu, adını berraklığından ve canlı su altı yaşamından alır. Burada şnorkelle dalış yaparak renkli mercan resiflerini ve balık sürülerini gözlemleyebilirsiniz. Ayrıca, kumsalda güneşlenmek ve plajda dinlenmek de mümkündür.

  • Fethiye Ölüdeniz 12 Adalar Tekne Turu 4: Göcek Adası: Lüks ve Dinlenme

Fethiye 12 Adalar turunun son durağı olan Göcek adası, Ege Bölgesi'nin eşsiz güzellikleriyle donatılmış gözde turistik rotalarından biridir. Bölgenin turkuaz mavisi ile bütünleşen muhteşem denizi ve yemyeşil doğası, ziyaretçileri kendine hayran bırakır. Göcek Adası, bu doğal cenneti keşfetmek isteyenlere büyülü bir macera sunar.

  • Fethiye Ölüdeniz 12 Adalar Tekne Turu 5: Tavşan Adası: Doğal Bir Cennet

Fethiye 12 Adalar turunda keşfedilecek bir diğer harika nokta Tavşan Adası'dır. Bu adada, kıyı şeridinde yürüyüş yapabilir, doğal mağaraları ve gizli koyları keşfedebilirsiniz. Ayrıca, adanın sakin plajlarında güneşlenerek veya yüzerek keyifli zaman geçirebilirsiniz.

 

Fethiye Ölüdeniz 12 Adalar Tekne Turu Fiyatları 

Eşsiz doğal güzellikleri ve berrak sularıyla ünlü olan Fethiye, 12 Adalar tekne turuyla keşfedilmeyi bekleyen bir cennet gibidir. Temizliğin, eğlencenin, keşfetmenin öncelikliği oldu bu tur 2023 yılı için; 0-6 yaş için %50 fiyatı talep edilmektedir. Yetişkinler için 800 liradır.

Fethiye 12 Adalar Tekne Turu İçin Neden Hanuman Travel Tercih edilmeli? 
Hanuman Travel, uzun yıllara dayanan deneyimi ve tecrübesiyle öne çıkar. Turistik seyahat alanında uzmanlaşmış bir acentedir ve Fethiye bölgesini iyi tanır. Bu sayede, size en iyi rotaları ve keşfedilmemiş noktaları sunabilir. Hanuman Travel, müşteri memnuniyetine büyük önem verir ve profesyonel bir hizmet sunar. Tur boyunca sizinle ilgilenen deneyimli rehberlerle çalışır ve her ayrıntıyı düzenli bir şekilde yönetir. Böylece, turunuzun sorunsuz ve keyifli geçmesini sağlar.

 

Fethiye 12 Adalar tekne turu, doğa severler ve deniz tutkunları için unutulmaz bir macera sunar. Her bir adada eşsiz güzellikler ve aktiviteler bulunur. Kızılada'da huzur bulabilir, Yassı Ada'da sakin bir kaçamak yapabilir, Akvaryum Koyu'nda sualtı dünyasını keşfedebilir, Göcek'te lüks ve dinlenmenin tadını çıkarabilir ve Tavşan Adası'nda doğal bir cennette kaybolabilirsiniz. Fethiye 12 Adalar tekne turu, size unutulmaz anılarla dolu bir tatil deneyimi sunacak.

Program

Aktivite süresi: 1 gün

Ücretsiz iptal süresi: Son 2 güne kadar

Fethiye tekne turu ile Akdeniz’in dünyaca ünlü muhteşem turkuaz rengi sularına doyacaksınız. 

Fethiye tekne turu programı saat 10:00 da Fethiye limanından hareket edip, program bitimi akşam 18:00 gibi tekrardan kalkış yaptığımız yere geri gelmektedir.

Teknemizle 5 koy görüp, harika zamanlar geçirerek ve sonrasında güneşi takip edip tatilinize muhteşem bir şekilde devam edeceksiniz.

Yassıca Adası, Kızıl Ada, Tavşan Adası ve Akvaryum koyu rotamızda göreceğiniz muhteşem adalardır.

TEKNE TURLARIMIZ İÇİN ÖNERİLER

Tekne turlarımız genelde yaz aylarında yapılmaktadır, hava sıcak ve güneşli olacaktır. Bunu göz önünde bulundurarak tekne turuna çıkarken yanınıza mutlaka vücudunuza uygun güneş kremini alın. Eğer deniz ve sıcak ile ilgili özel rahatsızlıklarınız varsa mutlaka yanınızda ilaçlarınızı da getirmeyi unutmayın. Her teknede deniz gözlüğü, palet veya özel yüzme ekipmanı bulunmayabilir. Ayrıca ortaklaşa kullanılan bu ekipmanların ne kadar hijyenik olacağını düşündüğünüzde kendi ekipmanınızı kendiniz getirmenizi tavsiye ederiz. Ayrıca amatör de olsa balık tutmanın sahil güvenlik tarafından yasaklandığını hatırlatırız. Bu yüzden bunun gibi isteklerde lütfen ısrarcı olmayınız. Özellikle yüksek sezonda gerçekleşen turlarımızın kalabalık olacağını göz önünde bulundurun. Bu yüzden tekne turunun başlamasından en az yarım saat kırk beş dakika önce teknemizde bulunmanızda fayda var. Unutmayın ki numaralı masalar veya şezlonglar olmayacaktır. Eğer erken gelirseniz güzel yerlere yerleşme imkânınız da artar. Tekneler, öğlenleri sakin koylarda yemek molası vereceklerdir. Teknelerimizde yemekler dahil olup yanınızda ekstradan yiyecek getirmenize gerek yoktur. Ayrıca içecekler için de her teknemizde tam donanımlı barlarımız mevcuttur.

 

 

Fiyatlar

15 Nisan 2023 - 30 Haziran 2024

1750

Yorumlar

Paylaş:

İlginizi Çekebilir

Sürat Teknesi... speedboat , speedbot , hız teknesi , özel bot Gizli Koyları Keşif Ölüdeniz

Sürat Teknesi

Muğla / Fethiye / Ölüdeniz

Optional 1-2-3 hrs

  • Fiyat 7000
Fethiye- Kayaköy - Ölüdeniz ATV motor kiralama, ATV safari turu, günlük ATV kiralama fiyatları ve ATV turları fiyatları 2022. Online rezervasyon - Koşulsuz İade 4x4 Deneyimi Kayaköy - Fethiye

Fethiye ATV - Quad Bike Safari Turu

Muğla / Fethiye / Kayaköy - Fethiye

3 hours

  • Fiyat 1650
Rodos Turu... Rodos Turu Fethiye/Merkez

Rodos Turu

Muğla / Fethiye / Fethiye/Merkez

8 hrs

  • Fiyat 2870
AQUA PARK... Sınırsız Eğlence Ölüdeniz

AQUA PARK

Muğla / Fethiye / Ölüdeniz

10 hrs

  • Fiyat 1500