Fethiye- Ölüdeniz | Yamaç Paraşütü, Paraşüt Fiyatları 2023

Yamaç Paraşütü

Muğla / Fethiye / Ölüdeniz Adres: Ölüdeniz, Belcekız Tatilköyü, 227. Sk., 48340 Fethiye/Muğla

Aktivite Süresi: 2 hrs

Ücretsiz İptal Süresi: 24 hrs

       
         

 Yolculuk ve Güvenlik;

 

     Ofiste buluştuğumuz yolcularımızla sedir ve çam ağaçlarının arasında yapılan  kısa ama doyumsuz yolculuk sonrası  kalkış alanına ulaşılır.  

 

     Kalkış alanında yolcularımıza, pilotlar tarafından ,uçuş ve kalkış ile ilgili güvenlik prosedürleri anlatılır. 

 

     Kalkıştan hemen önce pilot ve yolcu kuşanır, güvenli bir uçuş için pilotlarımız tüm kontrolleri bir kez daha yapar. 

 

     Dağdan süzülebilmek için en uygun rüzgâr beklenir. 

 

     Rüzgârın esmesiyle birlikte paraşüt rüzgarla dolar ve birlikte birkaç adım atıldıktan sonra koşuya başlanır. Böylece havadaki sihirli dakikalar başlamış olur. Geriye yaslanıp rahatlayabilir ve hayatınızda deneyimleyebileceğiniz en heyecanlı anın, muhteşem manzaranın tadını çıkarabilirsiniz.

 

Uçuşumuz; 

 

     Uçuş esnasında yolcularımız isteği doğrultusunda; heyecanlı  dönüşler, akrobasi manevraları (wingovers) ve daha uzun uçmayı sağlayacak termik uçuşlar yapılır.

 

     Eğer yolcularımız havada ailesi ya da arkadaşlarıyla birlikte uçmak isterse uygun hava koşullarında pilotlar gökyüzünde bir araya gelirler. 

 

     Gökyüzünde süzülürken yolcular tarihi bölgeleri havadan görerek, pilotların anlatımıyla bilgi sahibi olurlar.  Pilotlar bütün bu güzel anları ölümsüzleştirmek için profesyonel kameralarıyla fotoğraf ve videoları kayıt altına alır. 

 

     İniş anı, bütün yamaç paraşütü deneyiminin en kolay kısmıdır. Yere yaklaşırken pilotlar iniş ile ilgili yolcuları bilgilendirirler. İnişte pilot yolcuya önce beklemesini, ardından ayağa kalkacağı zamanı söyler.  

 

     Tandem yamaç paraşütü uçuşu için yolcularımızın herhangi bir deneyime sahip olmasına gerek yoktur, bütün kontrol profesyonel ve deneyimli pilotlarımızdadır. Ayrıcaklı uçuş imkânı ile birlikte siz yolcularımız araçlarımıza bindiğiniz andan, uçuşun bitiş anına kadar sigortalanırsınız.

  

     Hanuman olarak hep söylediğimiz gibi ; 

                                       "özgürlük kanatlarımızın altında " :)  

 

Fethiye Ölüdeniz Yamaç Paraşütü 

     Yamaç paraşütü yapmak genellikle adrenalin tutkunu bireylerin tercih ettiği spor dalıdır. Yamaç paraşütü aktivitesi ile adrenalin tutkunları unutulmaz anılar biriktirmektedir. Geçmişi çok uzak olmayan Yamaç Paraşütün bilinirliği ve faaliyet alanı gün geçtikçe artmaktadır.
Ekstrem spor türlerinden biri olan yamaç paraşütü, son yıllarda Türkiye’nin pek çok ilinde yapılmaktadır.


     Fethiye Ölüdeniz Babadağ’dan yapılan yamaç paraşütü aktivitesi hem ülkemizde hem de dünyada en popüler kalkış noktalarından biridir. Babadağ semalarından Ölüdeniz ’in masmavi sularına, Belcekız plajına keyifli bir iniş yapılır.

 


Yamaç Paraşütü Nedir? 

     Yamaç paraşütü ekstrem bir spor dalıdır. Yamaç paraşütü adrenalin tutkunları tarafından tercih edilmektedir. Eğimli ve yüksek bir tepeye açık olarak serilen paraşüt, uygun rüzgârın paraşüte dolmasıyla havalanır pilot ve yolcunun birkaç adımla koşmaya başlamasıyla gökyüzünde süzülmeye başlar.


     Dikkatli olmak, çevik olmak ve rüzgar analizlerini iyi yapabiliyor olmak yamaç paraşütünde önemlidir.


     Bu sporu yapan sporcularda da bu özelliklerin tümünü gözlemlemekteyiz. Dengeyi iyi sağlayabilmek ve oluşturulan bu dengeyi koruyabilmek sporcularımız için önemlidir.

 


En İyi Yamaç Paraşütü Nerelerde Yapılır? 

     Fethiye’de Yamaç paraşütü yapmak , maceracılar için zamanla bir tutkuya dönüşmektedir.
Yamaç Paraşütü sporunu düzenli olarak yapan kişiler için yamaç paraşütü hayatlarının vazgeçilmez bir parçası haline gelmektedir. En iyi yamaç paraşütü ise genellikle dağlık alanların bol olduğu kısımlarında yapılmaktadır. Fethiye Babadağ özellikle yamaç paraşütünde ilk akla gelen ve dünyaca ün yapmış yerlerdendir. Babadağ bölgesinde üç kalkış pisti bulunmaktadır. 
1700-1800-1900 metre değişikliğindeki pistlerden havalandıktan sonra eşsiz Ölüdeniz manzarasının tadını çıkarırsınız. Yamaç Paraşütü Ölüdeniz’de yapılır. 

 

 

Fethiye Ölüdeniz Yamaç Paraşütü Fiyatları Ne Kadar? 

 

     Yamaç paraşütü fiyatları genellikle bölge bazlı değişkenlik göstermektedir. Değişkenlik gösterme faktörü ise genellikle yamaç paraşütü yapılan alandır. Yamaç paraşütünün yapıldığı bölgelere ve sürelerine göre fiyatların değişkenlik göstermesine sebep olmaktadır.

 

     Yamaç paraşütünün fiyatını aynı zamanda süre uzunluğu da etkilemektedir. 15 dakikadan 35-40 dakika civarına dek uzamaktadır. Bu durum da fiyatta değişikliklerin olmasında etkilidir.

 

 

Yamaç Paraşütü Yapmak Tehlikeli Midir?

 

     Yamaç paraşütü yapmak sanılanın aksine tehlikeli bir spor değildir.  Tecrübeli pilotların tüm önlemleri alması ve aynı disiplin ile her uçuşta önce güvenlik mottosuyla
rahatlık ile sorun yaşanmadan yapılabilir. Yamaç paraşütünün futboldan daha az tehlikeli olduğu bilinmektedir.

 

     Yamaç paraşütü yapmak tehlikeli sporlar arasında 23. sırada yer alıyor. Bu da bir ekstrem spora göre oldukça düşük bir orandır Düzenli kontrollerin yapıldığı ve alanında tecrübeli bir pilotun kontrolünde yapılan bu spor, bireyler için güvenli ve eğlenceli bir deneyimdir. Tüm kurallara uyarak yaşanabilecek olasılıklar en aza indirgenmektedir.

 

 

Kimler Yamaç Paraşütü Yapamaz? 

 

     Yamaç paraşütü yapmak , insanların oldukça istek duyduğu bir spordur. Yaşanabilecek sorunların önüne geçebilmek için ise insanların yamaç paraşütü kurallarına uymaları gerekmektedir.


     Belirli bir kilo sınırlandırması bulunmaktadır.

 

     Yamaç paraşütü yapabilmek için 20 kilodan fazla, 105 kilodan az olmak gerekir.

 

     Belirli hastalıkları olan kişilerin de yamaç paraşütü yapmaları yasaktır. Özellikle astım hastaları, kalp hastaları ve sara hastaları yamaç paraşütü yapmamalıdır. Aynı şekilde yükseklik korkusu bulunan insanlar da yamaç paraşütü yapamazlar.

 

 

Hamileler Yamaç Paraşütü Yapabilir mi?

 

     Hamile bireylerin yamaç paraşütü yapmaları yasaktır. Bu durum hem anne adayına hem de bebeğe zarar verebilir.

 

 

Yamaç Paraşütü Hangi Saatlerde Yapılır? 

 

     Yamaç paraşütü yapmak için belirli bir saat bulunmamaktadır. Rüzgâra ve güneşe göre saat belirlenmektedir. Ancak şunu söyleyebiliriz ki: sabahın ilk saatleri ve günün son saatleri ,uçuşlar genellikle daha sakin olmaktadır.

 

     İnsanların saat seçimleri gidecekleri yerdeki hava koşullarına bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Pilotlar ve yolcular için hava koşulları yamaç paraşütünde son derece etkilidir. Rüzgârın hızından rüzgâr etki alanına dek birçok konu yamaç paraşütünün kontrollü bir biçimde yapılabilmesini etkilemektedir. Dolayısıyla yamaç paraşütü yapmadan önce doğru bilgiyi almak gerekir

 

 

Yamaç Paraşütü Kaç Kişiliktir? 

 

     Yamaç paraşütü yapmak için bireyler sevdikleri ile bu sporu yapmak istemektedirler. Bu yüzden de sıklıkla yamaç paraşütü 3 kişilik olur mu diye sorulmaktadır. Maalesef böyle bir durum mümkün değildir. Yamaç paraşütü 2 kişiliktir: 1 yolcu ve 1 pilottan oluşan uçuşa tandem uçuş denmektedir . Ancak uygun rüzgar ve hava mevcutsa aynı anda atlama gerçekleştirilebilir ve böylelikle insanlar sevdikleri ile beraber bu macerayı yaşayabilirler.
 

 

Yamaç Paraşütü İçin Yanımızda Ne Getirmeliyiz? Neler Gereklidir? 

 

     Güneş gözlüğü, spor ayakkabı mutlaka bulundurmanız gereklidir. Uygun şort, pantolon ve güneş koruyucu kişinin inisiyatifindedir.

 

 

Ölüdeniz Yamaç Paraşütü İçin Neden Hanuman Travel Tercih Edilmeli? 

 

     Hanuman Travel, A sınıfı bir turizm acentesidir. TÜRSAB üyeliği ile müşterilerini güvence altına alır. Profesyonel ve uzun yıllar deneyimli ve uluslararası yetkinliği olan pilotları ile eşsiz uçuş keyfi sağlamaktadır.

 

     Pilotlarımızın tamamı lisanslı ve son derece arkadaş canlısıdır . Bu da yolculuğu güvenilir ve konforlu hale getirir. 10 yıldan fazla  deneyime sahip uluslararası nitelikli tandem pilotlarımız size kuş gibi uçmanın nasıl bir şey olduğunu göstersin.

 

Fiyatlar

1 Nisan 2024 - 31 Ağustos 2024

5200

Yorumlar

équipe très agréable, souriante et sympa, ils sont à votre écoute vous demande si tout se passe bien prennent plein de photos avec belles vue à prix abordable, vol plaisant avec magnifique vue

Guys, you are the best! Denise, Thanks so much for the adrenaline and great flights! And the delicious dinner is impressive! See you next time!

Guys, you are the best! Denise, Thanks so much for the adrenaline and great flights! And the delicious dinner is impressive! See you next time!

Paylaş:

İlginizi Çekebilir

Pamukkale... Bembeyaz Dünyaya Yolculuk Ölüdeniz

Pamukkale

Denizli / Pamukkale / Ölüdeniz

10 hrs

  • Fiyat 1800
AQUA PARK... Sınırsız Eğlence Ölüdeniz

AQUA PARK

Muğla / Fethiye / Ölüdeniz

10 hrs

  • Fiyat 1500
Hanuman Sweatshirt... Sweatshirt Ölüdeniz

Hanuman Sweatshirt

Muğla / Fethiye / Ölüdeniz

  • Fiyat 1400
Fethiyeden her gün kalkışlı turlarımız ile bu yaz Dalaman Çayında rafting keyfi uygun fiyat avantajı ile sizi bekliyor. Dalgalarla eğlence Dalaman

Rafting

Muğla / Dalaman / Dalaman

  • Fiyat 2100