Hanuman Travel | Fethiye Ölüdeniz Yamaç Paraşütü Fethiye- Ölüdeniz 12 Adalar Tekne Turu-Tekne Turu Fiyatları

12 Adalar Tekne Turu

Muğla / Fethiye / Fethiye Merkez Adres: Fethiye Limanı

Aktivite Süresi: 10.00 - 18.00 saatleri arası

Ücretsiz İptal Süresi: 48

Fethiye’nin En İyi Koyları arasında yer alan  "12 Adalar Tekne Turu"  Fethiye Göcek Tekne Turlarınında ziyaret ettiği cennet koylara doğru bir yolculuğa çıkarıyor sizleri. Hem karadan ulaşımı olmayan masmavi koyları keşfedeceğiniz, hem de tüm gün berrak sularda yüzerek tatilinizi neşelendireceğiniz bir imkan sunuyor.

ROTA

1- Yassıca Adalar

Yassıcalar adı verilen irili ufaklı bir çok adacıktan oluşan, ayrı ayrı isimleri olmayan bir çok adayı aynı anda ziyaret edeceğimiz ilk durağımız burası. Ada üzerinde hiç bir tesis bulunmayan, en büyük olanın kumsal burnunda küçük bir havuzcuk barındıran, adalar arası en uzak mesafenin 12 metre olduğu bu adalar serimizde 30 dakika süre ile yüzme becerisine sahipseniz, adaların tamamını gezebilir, adalar arası yüzme macerasını da güvenle deneyimleyebilirsiniz.

2- Tersane Adası

Göcek körfezinde yer alan adaların en büyüğü olan Tersane Adası 2. durak noktamız. Tarihi ve kültürel gezilerden hoşlanan misafirlerimizin en seveceği konumlardan birisi. Mübadele dönemi sonrasında boşaltılan eski Rum evlerinin ve yerleşim yerinin kalıntılarını gezebileceğiniz, Adanın adını aldığı bir tersane ve gözetleme kulesinin kalıntısını ziyaret edebileceğiniz, Denizcilerin yaz ve kış koyları adını verdikleri masmavi iki koyda yüzerek tarihin izinde bir yolculuğa çıkabileceğiniz durak noktamız burası. Mavi yolculuk ve Özel Tekne Turlarınında en uğrak noktalarından birisi.

3- Kızıl Ada

Kızılada, antik adıyla Lagusa ya da Lagousa olarak bilinen, masmavi koyları, ada altında yer alan gizemli mağaraları, 2007'de deniz ürünleri restoranına çevrilmiş olan 19. yüzyıldan kalma bir deniz fenerine ve 2008'de açılmış dokuz odalı bir hostele ev sahipliği yapmaktadır ve tekne turlarının sık sık uğradığı bir konumdur.

Gün batımı sırasında adaya vuran güneş ışınlarının taşı ve toprağı kırmızıya çevirmesi sebebiyle Kızılada dendiği iddia edilmektedir. Adanın doğu kıyısı yüzmeye ve demirlemeye elverişli bir kumsala sahiptir.

4- Tavşan Adası

Kuşbakışı görünümünün tavşanı andırması sebebi ile tavşan adası adını alan sırada ki durak noktamız burası. Adaya çıkıp yürüyebileceğiniz, suyu oldukça derin ve berrak olan koyumuzda kısa bir yüzme molası veriyoruz. 

5- Akvaryum Koyu
Mavinin elli tonunu göreceğiniz, yeşil ile mavinin buluştuğu yerde yüzeceğiniz mükemmel bir koy. Dalış yapanların uğrak noktalarından biri olan koyumuzda kısa bir yüzme molasının ardından, bu mükemmel adayı geride bırakıp Ölüdeniz'e geri dönüyoruz.

Program

Aktivite süresi: 1 gün

Ücretsiz iptal süresi: Son 2 güne kadar

Fethiye tekne turu ile Akdeniz’in dünyaca ünlü muhteşem turkuaz rengi sularına doyacaksınız. 

Fethiye tekne turu programı saat 10:00 da Fethiye limanından hareket edip, program bitimi akşam 18:00 gibi tekrardan kalkış yaptığımız yere geri gelmektedir.

Teknemizle 5 koy görüp, harika zamanlar geçirerek ve sonrasında güneşi takip edip tatilinize muhteşem bir şekilde devam edeceksiniz.

Yassıca Adası, Kızıl Ada, Tavşan Adası ve Akvaryum koyu rotamızda göreceğiniz muhteşem adalardır.

TEKNE TURLARIMIZ İÇİN ÖNERİLER

Tekne turlarımız genelde yaz aylarında yapılmaktadır, hava sıcak ve güneşli olacaktır. Bunu göz önünde bulundurarak tekne turuna çıkarken yanınıza mutlaka vücudunuza uygun güneş kremini alın. Eğer deniz ve sıcak ile ilgili özel rahatsızlıklarınız varsa mutlaka yanınızda ilaçlarınızı da getirmeyi unutmayın. Her teknede deniz gözlüğü, palet veya özel yüzme ekipmanı bulunmayabilir. Ayrıca ortaklaşa kullanılan bu ekipmanların ne kadar hijyenik olacağını düşündüğünüzde kendi ekipmanınızı kendiniz getirmenizi tavsiye ederiz. Ayrıca amatör de olsa balık tutmanın sahil güvenlik tarafından yasaklandığını hatırlatırız. Bu yüzden bunun gibi isteklerde lütfen ısrarcı olmayınız. Özellikle yüksek sezonda gerçekleşen turlarımızın kalabalık olacağını göz önünde bulundurun. Bu yüzden tekne turunun başlamasından en az yarım saat kırk beş dakika önce teknemizde bulunmanızda fayda var. Unutmayın ki numaralı masalar veya şezlonglar olmayacaktır. Eğer erken gelirseniz güzel yerlere yerleşme imkânınız da artar. Tekneler, öğlenleri sakin koylarda yemek molası vereceklerdir. Teknelerimizde yemekler dahil olup yanınızda ekstradan yiyecek getirmenize gerek yoktur. Ayrıca içecekler için de her teknemizde tam donanımlı barlarımız mevcuttur.

 

 

Fiyatlar

15 April 2022 - 31 October 2022

500

Yorumlar

Paylaş:

İlginizi Çekebilir

Fethiyeden her gün kalkışlı turlarımız ile bu yaz Dalaman Çayında rafting keyfi uygun fiyat avantajı ile sizi bekliyor. Dalgalarla eğlence Dalaman

Rafting

Muğla / Dalaman / Dalaman

  • Fiyat 900
Fethiye - Ölüdeniz koylarında ve göcek adalarında özel kiralık tekne turu, günlük tekne turu fiyatları ve en iyi tatil aktiviteleri için şimdi iletişime geçin Ölüdeniz Tekne Turları Ölüdeniz

Ölüdeniz Tekne Turu

Muğla / Fethiye / Ölüdeniz

10.30 - 18.00 saatleri arası

  • Fiyat 500
Fethiye- Hisarönü - Kayaköy - Yanıklar at çiftliği ve at safari turları, at turları ve fotoğraf çekimi, online rezervasyon, ücretsiz iptal ve hanuman güvencesi. Safari Turları Ölüdeniz

Fethiye At Safari Turu

Muğla / Fethiye / Ölüdeniz

3 hours

  • Fiyat 450
AQUA PARK... Ölüdeniz

AQUA PARK

/ / Ölüdeniz

  • Fiyat 500